Parası Olanlara Tam Zamanı Uyarısı! Bankalar, Mevduat Faizlerini Artırıyor, Döviz ve Altın Fırsatı İçin Dikkat Çeken Detaylar

Borsa, haftanın başında 9300 puan seviyesini aşarak yükselişe geçmiş, ancak daha sonra geri çekilmiş ve bugün 9 bin puanın altına inmiştir. Bankacılık endeksindeki sert yükselişler dikkat çekmiş olsa da, piyasalarda ani hareketlerin devam edip etmeyeceği merak konusu.

BELGİN MAVİŞ: YENİ HİKAYELERİN GELMEMESİ GERİ ÇEKİLMENİN NEDENİ

BLG Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Belgin Maviş’e göre, BIST 100 endeksi özellikle bankacılık hisselerindeki hareketlerle yükselmiş, ancak yeni bir hikayenin gelmemesi geri çekilmeye sebep olmuştur. Merkez Bankası’nın faiz artışına rağmen dövizdeki yukarı yönlü hareketler, küresel piyasalardaki gelişmeler ve Çin’in yuan stratejisi endeksi etkilemiştir.

ÇİN’E OLAN İLGİ VE MERKEZ BANKASI’NIN ADIMLARI

Çin’e olan ilgi ve Çin’in güçlü yuan projeksiyonu, küresel piyasalarda etkili olurken, Merkez Bankası’nın rezerv azalışları ve mevduat faizlerindeki yükseliş de iç piyasalarda hareketliliğe sebep olmuştur.

GRAM ALTIN VE MEVDUAT FAİZLERİNDEKİ DURUM

Gram altında kısa süreli geri çekilmelerin alış fırsatı olduğunu belirten Maviş, mevduat faizlerindeki artışın borsayı baskılayabileceğini ifade etmiştir.

Not: Bu haber yatırım tavsiye değildir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x